شما می توانید سوالات خود را در باکس زیر بیابید

متریال های ساخت ماکت

متریالهای متفاوتی در صنعت ماکت سازی استفاده می گردند، که ما با توجه به ماهیت پروژه ی شما، مقیاس، جزئیات و … متریال متناسب با هر قسمت از پروژه ی شما را انتخاب میکنیم.

برای هر قسمت از پروژه، ابتدا چندین نمونه توسط تیم ما ساخته و ارائه می گردد، و پس از تایید کارفرما، پروژه ی اصلی مطابق با نمونه تایید شده انجام می گردد.

از متریال های متعارف ماکت سازی می توان مقوای ماکت سازی، چوب بالسا، پلکسی گلاس، ورق فلزی، و … نام برد.

مقیاس ساخت ماکت

مقیاس ساخت هر ماکت، بر اساس فضای قرارگیری ماکت نهایی و میزان جزئیات مورد نیاز بررسی می گردد و در نهایت پس از ارائه ی مشاوره های لازم به کارفرما، مقیاس و ابعاد نهایی ماکت مشخص می گردد.

به عنوان مثال برای ساخت ماکت یک عدد آپارتمان ۶ طبقه در زمینی به ابعاد ۱۰ در ۲۵ متر با ارتفاع سقف ۳ متر:

در مقیاس ۱:۱۰۰  ارتفاع کلی ماکت ۱۸ سانتی متر و ابعاد بیس ماکت ۱۰ در ۲۵ سانتی متر می شود.
در مقیاس ۱:۵۰  ارتفاع کلی ماکت ۳۶ سانتی متر و ابعاد بیس ماکت ۲۰ در ۵۰ سانتی متر می شود.
در مقیاس ۱:۲۰  ارتفاع کلی ماکت ۹۰ سانتی متر و ابعاد بیس ماکت ۵۰ در ۱۲۵ سانتی متر می شود.

که متناسب با نیاز کارفرما مقیاس مناسب مشخص می گردد.

میز و کاور ماکت

ماکت های اجرایی به  دلیل ابعاد بزرگ و حساسیت بالا، نیازمند میز مناسب و کاور شیشه ای هستند تا از هرگونه آسیب به ماکت جلوگیری شود.

معمولا میز متناسب با پروژه هر کارفرما نیز، توسط تیم ما طراحی و ارائه می گردد، و پس از تایید کارفرما مطابق با طرح تایید شده ساخته شده و در محل مورد نیاز کارفرما نصب می گردد.

میز ماکت معمولا از جنس MDF درجه یک ساخته شده و در صورت نیاز برای ماکت های بزرگ و سنگین، استراکچر فلزی داخل میز تعبیه می گردد.

کاور ماکت معمولا با شیشه در جه یک، یا پلکسی پلاس شفاف اجرا می گردد.

نورپردازی ماکت

نورپردازی جلوه ی ویژه ای به ماکت می دهد، اما اجرای نورپردازی ضرورتی ندارد، و متناسب با نیاز کارفرما، جزئیات نورپردازی طراحی می گردد و پس از تایید کارفرما متناسب با طرح تایید شده ماکت پروژه اجرا می گردد.

نورپردازی ماکت معمولا به دو بخش اصلی تقسیم می شود.

  • نورپردازی داخلی ماکت: جداره های شفاف نما مانند پنجره ها، تراس ها و … روشن می گردند.
  • نورپردازی محوطه: شامل المانهای روشنایی مانند تیرهای چراغ برق محوطه، بام باغ و … می گردد.

نورپردازی در هر پروژه متناسب با تعداد المانهای نوری و وات مصرفی طراحی شده، و معمولا به صورت ۲ کانال تا ۴ کانال اجرا می گردد و با یک عدد ریموت کنترل قابل استفاده است.

هزینه ساخت ماکت

آیتم های موثر در محاسبه ی قیمت تمام شده ی ماکت:

  • مقیاس ماکت: ابعاد ماکت به دلیل تغییرات محسوس در متریال مصرفی تاثیر زیادی در قیمت ماکت دارد.
  • جزئیات ماکت: میزان جزئیات مورد نیاز کارفرما، تاثیر مستقیم در زمان مورد نیاز برای ساخت ماکت و در نتیجه افزایش هزینه تمام شده را دارد.
  • متریال ماکت: متریال های ماکت سازی به دلیل ویژگی های متفاوت، دارای تفاوت های قیمتی زیادی می باشد و قطعا تاثیر نسبتا زیادی در قیمت تمام شده ماکت دارد که متناسب با نیاز و بودجه ی کارفرما، بهترین و مقرون به صرفه ترین متریال انتخاب می گردند.
  • مبلمان ماکت: امروزه طیف وسیعی از مبلمان ماکت در بازار موجود است که تفاوت قیمتی و کیفیتی زیادی دارند، و گاها استفاده از مبلمان آماده نیز توجیه اقتصادی نداشته و توسط تیم ماکت سازی این مجموعه مستقیما تولید و استفاده می گردند.

با توجه به مطالب بالا، و گستردگی بسیار زیاد متریال و مبلمان ساخت ماکت و در نتیجه اختلاف زیاد قیمتی، برای محاسبه ی قیمت تمام شده ی ماکت باید

  • ابتدا مدارک فنی و مهندسی پروژه شما بررسی گردد
  • سپس مقیاس متناسب با نیاز شما مشخص شود
  • پس از آن با ارائه مشاوره در خصوص متریال و نورپردازی و … چهارچوب پروژه شما مشخص می گردد
  • سرانجام با توجه به نیاز و بودجه ای که برای ساخت ماکت پروژه در نظر گرفته شده چهارچوب کار بسته شده و قرارداد تنظیم می گردد.

برای سفارش ماکت از کجا شروع کنم؟

برای سفارش ماکت کافیست با ما تماس گرفته و یا مدارک فنی و مهندسی پروژه ی خود را به شماره واتساپ ما ارسال نمایید، ( ۵۶۶۰ ۸۵۰ ۰۹۱۲ )

در اسرع وقت مدارک ارسالی توسط کارشناسان ما بررسی می گردد،

و جهت انجام مشاوره و مشخص نمودن چهارچوب ماکت پروژه شما (شامل مقیاس و متریال و …) و در نهایت برآورد هزینه، جلسه ای حضوری تشکیل می گردد.

فهرست